سبد خرید شما

مشاوره فروش: 33114399-021

جهان موتور نمایندگی انحصاری الکتروموتور برند ارسم گوانگلو چین در ایران

ایمیل: jahanmotor724 at gmail . com

همه چیز را درباره جهان موتور بدانید

شناختن ما حق شماست

سپاسگزاریم که با ما در ارتباط هستید

ما در جهان موتور افتخار می‌کنیم که همواره همنشین برترین و معتبرترین تجار و صنعتکاران کشور عزیزمان ایران بوده‌ایم و به شدت تمایل داریم جمع دوستانمان را بزرگتر و صمیمی‌تر کنیم.

داستان ما را بخوانید، شاید شما هم دوست داشتید به جمع گرم و صمیمی ما و مشتریانمان اضافه شوید و از یک ارتباط تجاری برد-برد لذت ببرید.

جهان موتور
برادران پناهی فر - اواخر دهه شصت
از کجا شروح شد؟

داستان جهان موتور

فروشگاه جهان موتور در اواسط دهۀ ۶۰ توسط برادران پناهی فر در حوزۀ تهیه و توزیع الکتروموتورهای سه فاز و الکتروموتورهای تک فاز راه‌اندازی شد. اما این یک داستان پر پیچ‌وخم است که در ادامه آن را با جزئیات برای شما بیان می‌کنیم.

زمانی که ما کارمان را شروع کردیم، سال‌هایی بود که کشور از یک‌ طرف درگیر جنگ بود و صنایع و کارخانه‌های کشور به شدت تحت فشار قرار داشتند. و از طرف دیگر هم در شرایطی بودیم که کشور تقریباً از یک دهه قبل، فرایند صنعتی شدن را آغاز کرده بود.

بنابراین صنعت ایران، خودش را در شرایط عجیبی می‌دید.

از یک‌سو راهی آغاز شده بود که می‌بایست پیموده می‌شد و از سوی دیگر وضعیت اقتصادی کشور به‌گونه‌ای نبود که متناسب با شرایط نرمال «صنعتی شدن» باشد و این در حالی بود که دستگاه‌هایی بنام الکتروموتور (یا ماشین‌های الکتریکی) یکی از ادوات زیربنایی برای صنعت هر کشوری هستند.

تقریباً تمام دستگاه‌های صنعتی در کارخانه‌ها باید از الکتروموتور استفاده کنند تا بتوانند انرژی الکتریکی را به انرژی مکانیکی و حرکتی تبدیل کنند.

البته در بسیاری مواقع در کنار الکتروموتور نیاز به دستگاه‌های دیگری مثل گیربکس و … هم هست.

پس با اینکه در شرایط جنگ و تحریم بودیم و اقتصادمان به شدت تحت‌فشار قرار داشت، ولی مدیریت صنعتی و اقتصادی کشور باید یک تصمیم قاطع می‌گرفت و ادوات زیربنایی موردنیاز صنعت را به هر صورت ممکن تأمین می‌کرد تا چرخ صنعت از کار نیفتد.

این تصمیم گرفته شده بود و واردات ادوات صنعتی توسط برخی واردکنندگان انجام می‌شد.

سال‌های ابتدایی کسب و کار ما

جهان موتور در ابتدای فعالیت خود چطور کار می‌کرد؟

ما در سال‌های ابتدایی فعالیت، محصولات را از همان واردکنندگان محدود و خاص آن زمان تهیه و توزیع می‌کردیم.

برداران پناهی فر - دهه هفتاد

صحبت از سی و چند سال پیش است! زمانی که هم ما تازه‌کار بودیم و هم در آن سال‌ها اجازۀ واردات فقط در دست افراد معدود و خاصی بود.

برخی سراغ محصولات اروپایی مثل زیمنس، SEVER، VEM و ABB می‌رفتند، برخی هم محصولاتی از کشور چین وارد می‌کردند.

در بین محصولات چینی، هم اجناس باکیفیت وجود داشت و هم متأسفانه اجناس بی‌کیفیت.

برخی از همکاران ما در آن زمان، شرایط به‌هم‌ریختۀ کشور را مناسب می‌دیدند تا به سودهای آن‌چنانی برسند (که البته برخی‌هایشان هم رسیدند!) ولی ما به دلیل شرایط شخصیتی و روحی – روانی فقط دنبال سودجویی نبودیم.

البته هدف ما هم مثل هر واحد اقتصادی دیگری در دنیا، کسب سود بود و این یک اصل بنیادین در اقتصاد است، ولی واقعاً هیچ‌وقت رابطۀ معناداری بین «سودآوری» و «فروش اجناس بی‌کیفیت» نیافتیم. هیچ‌وقت هم به این نتیجه نرسیدیم که اگر قرار باشد از فعالیت اقتصادی‌مان سود ببریم، بیاییم و اجناس بنجل به مشتری بفروشیم!

بنابراین تقریباً ۱۰ سال ابتدایی فعالیت خود را روی شناخت بازار، تهیۀ اجناس باکیفیت موجود در بازار آن سال‌ها و پیداکردن مشتریان خوشنام و معتبر گذراندیم و در اصطلاح خاک بازار را خوردیم.

جلسات واردات الکتروموتور چینی - دهه هفتاد
شروع واردات

از چه زمانی اقدام به واردات الکتروموتور کردیم؟

با تغییر شرایط کشور، در اواخر دهۀ ۷۰ و در حدود سال‌های ۷۷ و ۷۸ به‌تدریج شروع به فعالیت در زمینۀ واردات الکتروموتور از کشور چین کردیم.

در آن زمان متأسفانه شرایطی توسط برخی واردکنندگان به وجود آمده بود که شاهد ورود اجناس بی‌کیفیت در بازار بودیم. و این برای ما که نزد مشتریانمان اعتباری کسب کرده بودیم مشکل‌ساز شده بود.

بنابراین تصمیم گرفتیم که خودمان روی محصولی که به دست مشتری می‌رسانیم اشراف بیشتری داشته باشیم.

آیا فقط الکتروموتور و گیربکس کار می‌کنیم؟

در حال حاضر بله، و این کار چند دلیل خاص دارد.

اول اینکه ما از ابتدای فعالیت خود بصورت تخصصی در حوزۀ همین محصولات کارکرده‌ایم و تجربه داریم.

از طرف دیگر حوزۀ کاری ما بسیار گسترده است. از الکتروموتور و گیربکس گرفته تا انواع ژنراتورها، پمپ‌ها، درایوها و بسیاری محصولات دیگر که در صنعت مورداستفاده هستند.

ولی ما می‌دانستیم که اگر بخواهیم در زمینۀ تمام این محصولات ورود کنیم، شاید نتوانیم پاسخگویی مناسبی به مشتریان داشته باشیم.

پس تصمیم گرفتیم همیشه تمرکز خود را روی همان حوزه‌ای بگذاریم که در آن سابقه و تجربه داریم و می‌توانیم خدمات خوبی به مشتری بدهیم.

هم خیال خودمان را راحت کردیم و هم خیال مشتریان را !

چرا جهان موتور عمدتاً با شرکت گوانگلو در چین همکاری می‌کند؟

ما در بیش از سه دهه فعالیت خود، با چندین شرکت تولیدکنندۀ الکتروموتور و گیربکس در چین همکاری کردیم. ولی متأسفانه در برخی موارد کیفیت محصولات تولیدی، با چیزی که ما می‌خواستیم مطابقت نداشت.

مصطفی پناهی فر در چین

در برخی مقاطع بدقولی‌های طرف چینی باعث مشکل‌دار بودن اجناس می‌شد و باعث شده بود بصورت موردی جنس مرجوعی داشته باشیم درحالیکه این همیشه خط قرمز ما بوده است!

بنابراین تلاش کردیم یک شرکت معتبر تولیدکنندهٔ الکتروموتور در چین پیدا کنیم.

اینجا بود که در یک نمایشگاه بین‌المللی در کشور چین، با شرکت گوانگلو الکتریک آشنا شدیم.

سپس با بررسی پیشینۀ شرکت، وضعیت کارخانه، کیفیت مواد اولیه، مذاکرات حضوری و بیان نیازمندی‌ها و … به این نتیجه رسیدیم که می‌توانیم یک همکاری بلندمدت با این شرکت داشته باشیم و خوشحالیم که این اتفاق هم تا امروز افتاده است.

برند الکتروموتورها و گیربکس‌های جهان موتور چیست؟

همان‌طور که گفتیم، ما فقط در حوزۀ الکتروموتور و گیربکس به‌صورت تخصصی فعالیت می‌کنیم.

گیربکس‌های حلزونی برند JMP یکی از انواع محصولات جهان موتور است. این نام روی پلاک گیربکس‌ها درج شده است. (JMP مخفف JahanMotorPanahifar است)

همچنین الکتروموتورهای سه فاز ارسم گوانگلو (ERCEM) و الکتروموتورهای تک فاز با برند ارسم گوانگلو (ERCEM) هم بخش دیگری از محصولات جهان موتور است که تولید شرکت گوانگلو هستند.

در ادامه توضیح خواهیم داد که در سفارش‌های جدید، عنوان JAHAN MOTOR ERCEM را روی پلاک الکتروموتورها هم درج کرده‌ایم تا محصولاتمان را کاملاً متمایز کنیم.

از شما دعوت می‌کنیم که اطلاعات کامل در مورد هرکدام از محصولات را در صفحۀ آن محصول دریافت کنید. در آنجا هر توضیحی که نیاز داشته باشید وجود دارد.

کیفیت اجناس جهان موتور چطور است؟

در مورد جزئیات فنی محصولات، در صفحۀ اختصاصی خودشان مفصل صحبت کرده‌ایم.

در اینجا به همین حد بسنده می‌کنیم که کیفیت محصولات ما به گونه‌ای است که یک فرد فنی و باتجربه با یک بررسی ساده به‌راحتی پی می‌برد که آن الکتروموتور یا گیربکس در چه سطحی از کیفیت قرار دارد.

در طی این سال‌ها ما هیچ‌گونه محصول مرجوعی نداشته‌ایم.

البته منظور ما از واژۀ «هیچ‌گونه»، قطعاً صفر مطلق نیست. به‌هرحال در بالاترین استانداردهای کیفی در صنایع مختلف هم اندکی انحراف وجود دارد.

ولی در مورد کار خودمان و محصولات خودمان با اطمینان می‌گوییم که در طی بیش از ۲۰ سال فعالیت در حوزۀ واردات، مرجوعی‌های ما به علت مشکل فنی یا سوختگی یا … شاید به ۰.۰۰۰۵ درصد هم نرسد!

آیا این عدد را تابه‌حال دیده بودید؟! پنج ده‌هزارم درصد!

یعنی از هر دو‌هزار قلم شاید یک عدد! تازه همین عدد را هم دست بالا گرفتیم چون اعداد پایین‌تر از این دیگر خنده‌دار خواهند بود.

آنهایی که با علم آمار آشنایی دارند می‌دانند که نسبت این عدد آن‌قدر کوچک است که می‌توان آن را صفر در نظر گرفت.

ولی در همان موارد اندک و استثنایی هم ما از پاسخگویی فرار نکردیم و پای مشتری ایستادیم و محصول مرجوعی را با یک محصول فابریک جایگزین کردیم و از دیدن حس رضایت در مشتری لذت بردیم.

مشتریان جهان موتور چه کسانی هستند؟

عمدۀ فعالیت ما با صنعتگران و تولیدکننده‌های دستگاه‌های صنعتی است. ما زیاد تمایلی به همکاری با واسطه‌ها نداریم و از همکاری مستقیم با صنعتگران بیشتر لذت می‌بریم.

مشتریان ما طیف گسترده‌ای از صنعت را در برمی‌گیرند.

سازنده‌های دستگاه‌های سنگ‌شکن، دستگاه‌های شن و ماسه، دستگاه‌های معدن و حفاری، تولیدکنندگان فن و هواکش، کارخانه‌های تولید کاشی و سرامیک، تولیدکنندگان دستگاه‌های نانوایی، سبزی‌خردکن، شیردوش، علف زن و … تنها بخشی از صنایعی هستند که از محصولات ما در ساخت دستگاه‌هایشان استفاده می‌کنند.

محصولات جهان موتور چه نشانه‌های خاصی دارند؟

محصولات الکتروموتور و گیربکس ما مشخصاتی دارد که به‌راحتی قابل‌شناسایی است.

به‌عنوان‌مثال روی گیربکس‌های ما برند JMP حک شده که مخفف JahanMotorPanahifar است.

همچنین مشخصۀ الکتروموتورهای جهان موتور این است که لوگوی شرکت گوانگلو روی درب ترمینال آنها به‌صورت برجسته حک شده و این کار منحصراً برای ما و توسط خود شرکت گوانگلو انجام شده است تا محصولات ما را از سایر محصولات متمایز کند.

ضمناً در سال‌های قبل‌تر، پلاک الکتروموتورهای ما فقط دارای عنوان ERCEM بود.

ولی به دلیل برخی مسائل با همکاران عزیز (!) تقریباً از سال ۲۰۱۹ به بعد تصمیم گرفتیم که با هماهنگی شرکت گوانگلو، عنوان JAHAN MOTOR ERCEM را روی پلاک همۀ الکتروموتورها درج کنیم تا محصولات ما کاملاً قابل‌شناسایی و تمایز باشند.

چه ضمانت‌هایی به مشتریان می‌دهیم؟

تمام اقداماتی که قبل‌تر گفتیم را کرده‌ایم تا مشتریان بدانند ما از زیر بار مسئولیت فرار نمی‌کنیم و متعهد هستیم و به محصول خودمان ایمان داریم و همیشه پاسخگوی مشتریان خواهیم بود.

علاوه بر اینها مشتریان قدیمی جهان موتور می‌دانند که ما از همان سال‌های دور محصولمان را به این تضمین می‌فروختیم که اگر برای آن مشکلی پیش بیاید و کارشناس فنی تأیید کند که این مشکل به دلیل نقص فنی در محصول اتفاق افتاده است، ما با مسئولیت‌پذیری کامل در خدمت مشتری خواهیم بود و محصول را تعویض خواهیم کرد.

در پایان پیشنهاد می‌کنیم در خبرنامۀ جهان موتور (در پایین سایت) عضو شوید و علاوه بر دریافت پیشنهادهای ویژه و تخفیفات خاص، از آخرین خبرهای اختصاصی جهان موتور هم آگاه خواهید شد. خیلی سریع و به‌موقع!

منتظر تماس شما هستیم تا شما را هم در جمع خودمان داشته باشیم. مطمئن باشید که پشیمان نخواهید شد…!

مصطفی پناهی فر - بررسی مواد اولیه الکتروموتورهای ارسم
نمایشگاه تولیدات صنعتی چین
مصطفی پناهی فر در کنار مدیران ارشد شرکت گوانگلو